Hiszpania to kraj w którym koktajl kulturowy widoczny jest na każdym kroku. Różnorodność architektury, krajobrazu, kultury z pewnością zrobi na każdym ogromne wrażenie. Hiszpania składa się z 17 regionów autonomicznych. Zakres naszej działalności skupia się na najpiękniejszych zakątkach Hiszpanii do których zalicza się Katalonia, Kraj Basków, Galicja i Andaluzja.

KATOLONIA

Zapraszamy do wspólnej podróży po najwspanialszym regionie Hiszpanii. Znadziemy tu nie tylko piękne plaże wybrzeża Costa Brava czy urok magicznej Barcelony, ale również szlaki średniowiecznych miast, które pozwolą na poznanie architektury i sztuki tego okresu. Liczne kościoły, zamki, klasztory wszystko to przeniesie nas w czasy starożytności i średniowiecza.

Różnorodność Katalonii jest wyjątkowa, skaliste lub piaszczyste plaże, dumnie wznoszące się Pireneje u podnóży których znajduje się wulkaniczny park naturalny Garrotxa. Górskie jeziora, winnice czy ogrody botaniczne wszystko to urzeka i zachęca do poznania tego wyjątkowego zakątka europy.

Na miłośników sztuki czekają liczne muzea i wspaniała architektura. Co warto zobaczyć!

KRAJ BASKÓW

Region Hiszpanii różniący się tak bardzo od południowych wybrzeży, zatłoczonych plaż. Kraj Basków, czyli Baskonia, leży w północno-wschodniej części Hiszpanii, od wschodu graniczy z Francją i Pirenejami, od północy Kraj Basków oblewa Ocean Atlantycki. Wybrzeże baskijskie jest usiane klifami, skalistymi wysepkami i poszarpaną linią brzegową. Ukształtowanie powierzchni charakteryzuje się występowaniem gór o nazwie Montes Vascos

W Kraju Basków mówi się po baskijsku język zwany”Euskera” jest to bardzo dziwny, należący do grupy języków pre-indoeuropejskich, o nieznanym pochodzeniu.