INFORMACJE

Andora przecięta jest rzeką Valira, to kraj o wąskich dolinach i wysoko położonych przełęczach, ze świetnymi stokami narciarskimi, idealnie przygotowywanych co roku, dla wymagających narciarzy. Wielu mieszkańców Andory, trudniło się kiedyś rolnictwem (uprawiając tytoń, ziemniaki) lub hodowlą owiec na górskich stokach. Ale to zamierzchłe czasy Andory.

Teraz to nowoczesny kraj, nastawiony na turystów zagranicznych. Latem stoki narciarskie zamieniają się w pola golfowe i górskie trasy rowerowe. Miłośnicy pieszych wędrówek będą zachwyceni mnogością szlaków do turystyki pieszej.  W tej chwili Andora, jest nastawiona na narciarstwo i turystykę związaną z narciarstwem. Szczególnie zamożni Rosjanie, upodobali sobie Andorę na zimowy wypoczynek, oraz na zakupy w sklepach wolnocłowych.

Andora, to bardzo ważna destynacja narciarska w Europie Zachodniej, w Hiszpanii i Francji, oraz górach Pirenejach. Tutejsza zima oferuje przyjezdnym szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu i wypoczynku na nartach lub snowboardzie. Panujące tu warunki śniegowe są rewelacyjne i pozwalają narciarzom na dogodne uprawianie „białego szaleństwa” przez kilka miesięcy w roku. Stacje narciarskie w Księstwie Andory posiadają ogółem 175 tras, o łącznej długości 292 kilometrów, 1129 armatek śnieżnych, 103 wyciągi narciarskie i ponad 700 instruktorów narciarstwa, dla tych którzy dopiero stawiają pierwsze kroki.
To niezwykle piękne miejsce w Pirenejach, warte odwiedzenia nie tylko w zimie i podczas sezonu narciarskiego…